24.5.09

Od rogu Piotrkowskiej i Jaracza do Retrorowerzystki

Zamieszczona wczoraj fotografia zrobiona przez C, a także udana sobotnia fotografia mojego własnego autorstwa, skłoniły mnie do tego aby poświęcić wpis temu narożnikowi.

Tak wygląda fotografia, którą wykonałem wczoraj

Na narożniku tym znajduje się dom, którego elewację w 2007 roku odmalowano na karminowo-miedziany kolor, stanowiący przyjemne tło dla fotografowanych sytuacji.

W godzinach popołudniowych przeciwna względem ulicy Jaracza, ulica Więckowskiego zapewnia dostęp światła słonecznego w ten rejon. Na wysokości pierwszego piętra, do narożnika jest przyczepiona kanciasta replika (oryginał był okrągły) budki milicjanta - pierwsze sygnalizacje świetlne w Łodzi były obsługiwane przez funkcjonariuszy siedzących właśnie na takich "jaskółczych gniazdach". Co prawda na żadnej z zamieszczonych fotografii nie widać ani rąbka budki milicjanta, ale miejsce dokładnie pod nią wygląda tak:

Piękna pani na pięknym rowerze :-) Niestety, bez dziecka, ale fotelik jest. - Markus. Skoro już jesteśmy przy fotografii autorstwa Markusa, zakończmy wpis kolejnym uwiecznionym przez niego obrazem, wykonanym w ostatni piątek w innym punkcie miasta:

Oto Retrorowerzystka!

2 komentarze:

ww_lodz pisze...

Pomarańczowo ;-)

HuBar pisze...

Sympatycznie ;-)