21.5.09

Fashion Week Poland, Łódź

Za tydzień startuje w Łodzi Fashion Week Poland czyli największy cykl pokazów mody w Polsce. W trakcie ośmiu wydarzeń zostaną zaprezentowane kolekcje ponad 100 projektantów, polskich i zagranicznych. Wśród zaproszonych gwiazd znaleźli się: Agatha Ruiz de la Prada, Iza Miko (tancerka, modelka, aktorka), Gregor Clemens (ekologiczny wizjoner wśród kreatorów mody) i Urbanator (Michał Urbaniak et al.).

Organizatorzy mają na tyle taktu, że nie zaproszą ekipy Lodz Cycle Chic na żadną z imprez, chcąc nam oszczędzić zmartwień w co się ubrać. Dlatego pozostaje spełnianie swojej dobrze znanej roli - roli podglądaczy. Otóż, przez dziewięć (!) dni trwania Modnego Tygodnia będziemy się kręcić w miejscach odbywania imprez i pilnie rejestrować, czy ktokolwiek przyjechał na te imprezy na rowerze i w co się w związku z tym ubrał. Ogłaszam Cycle Chic Hunting!


Imprezy, w rejonie których będziemy prowadzić obserwacje:

28 maja - Fashion Designers Awards, Hotel Andel's
28 maja - 5 czerwca - Diffusion Off Zone (właściwie kolejny cykl imprez)
28 maja - 4 czerwca - Showroom (Manufaktura?)
29 maja - Złota Nitka, Hala Expo
30 i 31 maja - Aleja Projektantów, Hala Expo
1, 2 i 3 czerwca - Moda Forum Concept Store, Manufaktura
3 czerwca - Gala Dyplomowa ASP, Muzeum Włókiennictwa
5 czerwca - RE-ACT Fashion Show

Dla najbardziej kreatywnych rowerzystów przewidziano nagrody, ale póki co Wysokie Jury jeszcze nie zdecydowało, czy to będzie wyjazd na Fashion Week do Paryża, pobyt w apartamencie w Mediolanie czy może odblask na nogawkę.

2 komentarze:

lemonmaoam pisze...

Będę się kręciła, gdzie się da. Chcę odblask. :D

anio pisze...

Głosuję za odblaskiem.
Stylowy rower, megawysokie szpile, brakuje tylko odblasku.