30.5.09

Majowa Masa Niedeszczowa


Nadrabiamy zaległości. Zamierzam przez najbliższe 36 godzin uporządkować bloga.

Zaczynam od masy krytycznej. Po raz drugi legalnej i zaplanowanej, ale - w odróżnieniu od zeszłomiesięcznej - odbywającej się w trudnych warunkach pogodowych i bez wyprzedzającej akcji promocyjnej. Z tym drugim daliśmy sobie (my - organizatorzy) spokój zważywszy na okrojoną trasę przejazdu. Nie udało nam się zdobyć zgody na przejazd normalnymi ulicami...

Niezależnie od tych uwarunkowań i tak było nadzwyczajnie, dzięki Wam - Uczestnikom masy. Wybrałem paręnaście najbardziej zacnych fotografii.

Na chwilę przed startem (foto: skunk)

W ogonie, przed Kilińskiego (foto Mariusz "Rowerowa Łódź")

Dowód na to, że mechanika rowerowa nie jest Jeżowi obca (foto: skunk)


Straż miejska czuwa! (foto: HuBar)

Foto: HuBar
W środku Osoba, której zamierzałem poświęcić osobny wpis z tytułu zostania najbardziej szykowną rowerzystką kwietnia

Nie mogło Jej zabraknąć na majowej masie! (foto: HuBar)

Pokaz możliwości ostrzaka (foto: HuBar)

Foto: skunk
Piękno prostoty

Kierunek wyznaczony (foto: skunk)

Ponownie na Piotrkowskie. Tu dołączyła do nas Iza ze swoim (chyba) Rodzeństwem... (foto: skunk)

Dwa Dobre Duchy ŁMK (foto: skunk)

Foto: HuBar
Piotrkowska nasza!

Foto: skunk
Rowery górą!

Foto: skunk
Foto: skunk

Zapraszamy już za cztery tygodnie, w piątek 26 czerwca, na pasaż Schillera, o 18.00!

11 komentarzy:

ww_lodz pisze...

Czemu chociaż raz nie chcecie być niegrzeczni i nie uzyskiwać zgody na normalny przejazd ulicami, jak to się odbywa w wielu miastach świata? :>

Poza tym, czemu te wspaniałe zdjęcia są takie małe? Nie moge się nimi pochwalić na forum SkyscraperCity :(

brite pisze...

a tu moja relacja video z Masy.

Anonimowy pisze...

Hej oglądam Twego bloga raz na jakiś czas. Myślę że Pani w czarnym komplecie ma szanse zostać bicycle chic of kwiecień. Poza tym, nie wiesz kiedy odbędzie się masa krytyczna w Gdyni?

Unknown pisze...

@790627
Masa Krytyczna w Gdyni, podobnie jak na całym świecie, odbędzie się w ostatni piątek miesiąca o 18:00. Gdzie się zbieracie nie wiem.

@ww_lodz
http://picasaweb.google.pl/masa.krytyczna.lodz/MajowaMasaKrytycznaOdz2009#

Krysiulka pisze...

Hej Rowerzyści, tylko wam pozazdrościć tej super "ilości" rowerowej. Ja ze swoimi kijkami Nordic Walking - podczas codziennej godzinnej trasy do pracy wzbudzam niestety ciekawość i ... pytania, gdzie zostawiłam narty!
Pozdrawiam aktywnych.

HuBar pisze...

ww_lodz nie marudź. Legalna MK odbywa się dopiero po raz drugi, a ty już chcesz wracać do tego co było wcześniej? Dajmy Policji (która nas obserwowała) przekonać się, że nie gryziemy i mogą nam zaufać. Oby to zaprocentowało już w czerwcu, kiedy wjedziemy na ulice.

A co do samych fotek, to jak ktoś z SSC chce pooglądać, to kieruj go na stronę LCC a nie na łatwiznę im chcesz wszystko podtykać pod nos. Poza tym wydaje mi się taka praktyka bardziej uczciwa, bo fotki są robione z przeznaczeniem na daną stronę która promuje pewien ruch.

Witek Kopeć pisze...

@ ww_lodz: Nie raz, a wiele razy łódzcy masoni byli już niegrzeczni i jeździli nielegalnie. Z jakim skutkiem, oceń sam, skoro do tej pory o tym nie wiedziałeś.

Co do fotografii - chyba wystarczy kliknąć, aby przejść do galerii w picasie. A co do SSC, to dobry obyczaj podpowiada, aby uprzedzić źródło o umieszczaniu fotografii w innym miejscu. Nie chodzi o moje widzimisię, ale o szacunek wobec Autorów fotografii, których jest wielu i może chcieliby wiedzieć, gdzie ich obrazy się pojawiają.

@ 790627: Twoje przypuszczenia są równe pewności, bo ta Pani faktycznie została najbardziej szykowną łódzką Rowerzystką kwietnia, już jakiś tydzień temu.

@ krysiulka: Witaj w gronie odszczepieńców w tym nowoczesnym, cywilizowanym kraju. Niestety, zawsze muszą być Ci pierwsi. Miejmy nadzieję, że kiedyś i w Polsce pewne zachowania staną się regułą.

Anonimowy pisze...

@skunk.s niekoniecznie tak jak mówisz ostatnia masa krytyczna w Gdyni odbyła się 8 kwietnia.

Anonimowy pisze...

@wićka Coś takiego, a ja myślałem że to jedynie moje subiektywne odczucie. ;)

HuBar pisze...

To może czas się zorganizować i przyłączyć do ogólnoświatowego ruchu?
Pamiętaj, ostatni piątek miesiąca o 18.

patsywojt pisze...

Każde miasto robi Masę jak i kiedy chce, grunt, by było sporo ludzi. Ale faktycznie - tradycja nakazuje masowanie w ostatnie piątki. Tradycję można jednak przekształcać...