30.12.08

Inwentaryzacja 2008 - The Best Cycle Chic Music Video

Trzech na sześciu anonimowych jurorów wskazało na teledysk do "TV" amerykańskiej grupy Headlights, jako najlepsze wideo w kategorii "Cycle Chic" (wyniki ankiety w kolumnie po prawej stronie). Zatem wypadało by uhonorować zywcięzców specjalnym wpisem. Zaczynamy!

Klip powstał gdzieś w 2006 lub (co bardziej prawdopodobne) 2007 r. Ilustruje utwór z debiutanckiego albumu "Kill Them with Kindness". Teledysk stworzyli J-Four, a wyreżyserował jeden z nich - Julian Acosta.

Headlights pochodzą z Champaign (Illinois), stutysięcznego miasta (licząc wraz z bliźniaczym Urbana), położonego 217 km na południe od Wietrznego Miasta i 200 km na zachód od Indianapolis. Z przysłowiowej orbity satelity Champaign wygląda tak:

Te prostokąciki otaczające miasto to nie piksele kamery w satelicie, ale pola kukurydzy i soi. Ów monotonny krajobraz widzimy z poziomu drogi na samym początku klipu. Sam zespół zresztą nagrywa(ł) na położnej pod miastem farmie.
Poza tym Champaigne to ośrodek uniwersytecki (uniwersytet stanowy) i technologiczny na tzw. "krzemowej prerii" (siedziba siedmu firm z listy Fortune 500). A zatem nie brakuje tam młodych ludzi. I na takim fermencie narodził się nasz indie-rockowo-popowy pięcioosobowy zespół, śpiewający piosenki takie jak ta:

You could wake up
in the morning and try
to feel so good
that you didnt realise
and the things they're like
stop me from crying
but at night
they stop me from crying

I couldnt take up
more space in my mind
(?) the back door isn't easy to find
as a call from self-indulgence
we'll meet our world
to pull up a something

so can you tell me
that you feel this fame
when you stare at the faces
full with so much shame

or is it you're too high
to tell us the part
so you can live your life
and keep up your lying

i can not stand to watch the TV
lions and the clowns keep staring at me
and the boys and the girls
of the town are afraid
they go up to destroy
everything that they see

Headlights - TV

Brak komentarzy: