25.1.10

Czy miasto Rowerzystów będzie miastem dla Rowerzystów?

Znajdź na poniższym obrazku Rowerzystę:
Źródło: zumi, copyrights MGGP Aero

Od listopada 2008 roku istnieje "Koncepcja dróg rowerowych na lata 2008-2020", którą póki co można traktować jako wizualizację pobożnych życzeń niż dokument zobowiązujący Miasto do czegokolwiek.

Od 25 czerwca 2009 roku obowiązują "Wytyczne do planowania, projektowania i utrzymania dróg rowerowych w Łodzi", z jedynym skutkiem w postaci awantury z warszawiakami.
Do 1 lutego można na Wileńskiej 53/55 wejrzeć w projekt nowego-starego (anachronicznego) "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi".
Od trzech dni miasto jest pozbawione dotychczasowego zarządu, oczekujemy na komisarza i decyzję rady co do ewentualnych wyborów nowego prezydenta.
Biorąc pod uwagę sterowalność Zarządu Dróg i Transportu, kwestia obsady stanowisk prezydenckich nie powinna być obojętna każdemu kto oczekuje przemyślanej, a nawet wizjonerskiej polityki transportowej w Łodzi.

Jutro o 17 na Piotrkowskiej 258/260 debata zorganizowana przez Fundację "Projekt Łódź", pt. "Komunikacja w Łodzi". Zapraszamy na relację na żywo, prowadzoną tutaj.

Brak komentarzy: